• Nieruchomości woj. Śląskie

9 148 016 PLN na sprzedaż

Bytom (Śląskie - gmina Bytom)

Działka inwestycyjna

  • Pokoje-
  • Łazienki-
  • Powierzchnia 3156m2
  • Rodzaj Działka inwestycyjna
  • Cena 9 148 016 PLN
  • MiastoBytom
  • Rok budowy-

Opis szczegółowy

OGŁOSZENIE BEZPOŚREDNIE - BEZ PROWIZJI
SYNDYK MASY UPADŁOŚCI AMK KOKS SPÓŁKA Z O.O. W UPADŁOŚCI W Z SIEDZIBĄ BYTOMIU OGŁASZA PISEMNY PRZETARG OFERTOWY NA SPRZEDAŻ Z WOLNEJ RĘKI
zorganizowanej części przedsiębiorstwa AMK Koks Spółka z o.o. w upadłości w skład której wchodzą:
1) prawo użytkowania wieczystego niezabudowanej nieruchomości o powierzchni 0,3156 ha, położonej w Bytomiu w rejonie ul. Konstytucji, działki ewidencyjnej oznaczonej numerem 2500/97, dla której Sąd Rejonowy w Bytomiu IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KA1Y/00062774/1,
2) maszyny i urządzenia wchodzące w skład linii koksowniczej,
szczegółowo opisane w Opinii określającej wartość zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki AMK Koks sp. z o.o. w upadłości z siedzibą w Bytomiu, sporządzonej przez rzeczoznawcę majątkowego biegłego sądowego Adama Kościsza dnia 28 sierpnia 2025 r. z wyłączeniem:
a) wartości pieniężnych w kasie i na rachunkach bankowych wchodzących w skład masy upadłości,
b) wierzytelności wchodzących w skład masy upadłości,
c) dokumentacji podlegającej archiwizacji przez upadłego (kadrowo-płacowa, organizacyjna),
za cenę nie niższą niż 85 procent wartości oszacowania dokonanego przez biegłego sądowego Adama Kościsza w powołanej wyżej opinii, to jest kwotę 9 148 016,00 złotych (dziewięć milionów sto czterdzieści osiem tysięcy szesnaście złotych) powiększoną o wartość należnego podatku od towarów i usług, o ile taki będzie należny według obowiązujących przepisów.
Warunki przetargu:
1) Przetarg i sprzedaż odbędzie się na warunkach określonych w Regulaminie Przetargu, który wraz z przywołaną wyżej opinią dostępny jest w dni robocze w biurze syndyka mieszczącym się w Katowicach (kod 40-311) przy ul. Chłodnej 2.
2) Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest złożenie bezwarunkowej, pisemnej oferty kupna w terminie do dnia 28 maja 2026 r. do godz. 14:00. Oferta powinna zostać złożona w zamkniętej, opieczętowanej kopercie z dopiskiem „AMK Koks – Przetarg – nie otwierać”. W przypadku składania ofert drogą pocztową decyduje data wpływu.
3) Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej przedmiotu przetargu na rachunek bankowy masy upadłości AMK KOKS Spółka z o.o. w upadłości o numerze: 42XXXXX000XXXXX127. Ponadto oferent zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą oświadczenie, że zapoznał się z regulaminem przetargu.
4) Rozpoznanie ofert nastąpią w biurze syndyka w dniu 29 maja 2026 r. o godz. 12:00.
5) Syndyk zastrzega sobie prawo do odstąpienia od przetargu bez podania przyczyny oraz do swobodnego wyboru oferty.
6) Wszelkich informacji udziela biuro syndyka pod numerem telefonu XXXXX008 oraz .
Ogłoszenie dodane do wielu portali nieruchomości przez portal Pokaż więcej

Szczegóły oferty

  • Numer ogłoszenia w Szybko.pl: 15895092
  • Data publikacji: 19 maja 2026 13:37 (4 godzin temu)

Mapa

Śląskie, Bytom ,
Syndyk

Syndyk

+48XXXXXX008
Wysyłając zapytanie akceptuję regulamin serwisu oraz politykę RODO.

Działka inwestycyjna na sprzedaż - Bytom

nieruchomosci-slaskie-24.pl / 15895092

Zdjęcie ogłoszenia -

9 148 016 PLN

2 899 zł/m2
Bytom (Śląskie, gm. Bytom)

Syndyk

+48452906008

Główne cechy:

  • Powierzchnia 3156m2

b) wierzytelności wchodzących w skład masy upadłości,